HATAYSPORLULARDAN ORTAK AÇIKLAMA

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Şampiyonluğa bir adım kala Hatayspor’un hakkının verilmesi, 53 yıllık hasretin gerçekleşmesi adına Hatayspor’a gönül veren dernek, taraftar grupları ve sosyal medya sayfaları ortak açıklama yaparak takımın alınterini ve emeğini savunacaklarını belirtti.
Bu konuda yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Tüm dünyayı etkisi altına alana Covid-19 adlı Coronavirüs salgının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu tarafından13 Mart’tan itibaren ligler ertelenmiştir. Önce sağlık ilkesinden hareketle alınan bu kararı sonuna kadar destekliyoruz.
Gelinen süreçte vakaların azalmasıyla birlikte ülkemizde hayat yavaş yavaş normale dönmektedir.
Normalleşme sürecine girildiği bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu liglerin başlama takvimini açıklayarak bir yol haritası belirlemiştir.
Öncelikle belirtmek isteriz ki salgın nedeniyle liglerin ertelenmesi kararından bu yana gelinen süreçte liglerin devam edip etmeme konusunu yakından takip etmekteyiz.
Son zamanlarda Türkiye Futbol Federasyonunu Baskı altına alarak Futbol ligleri iptal olsun diyen çevrelerin arttığını da görüyoruz.
Biz çağrımızı tekrarlıyoruz, ligler daha sağlıklı bir ortamda başlasın, gerekirse haftada 2 maç oynansın ve hak eden şampiyon olsun.
Futbol oynamaya müsait bir ortam yoksa ligler bu şekilde tescil edilsin ve Hatayspor hak ettiği süper lige çıksın. 28 hafta oynanmış bir sezonun iptal edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz, 28 hafta oynanmış bir ligin 22 haftasını lider geçmiş, 3.sıradaki takıma 7 puan fark atmış. Koca bir şehrin; umutlarını, geleceğini, alın terini, emeklerini, mücadelesini hiçe sayamazsınız!
Bu arada TFF Başkanı Nihat Özdemir’in ısrarlı şekilde liglerin oynanarak tescillenmesi kararını destekliyor, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TFF’ye olan güvenimizi yineliyoruz” denildi.

Hatayspor Taraftarlar Derneği
Şampiyon Hatayspor Sayfası
Asi 1967 Sayfası
Cadde Bordo Bereliler Grubu
İstila grubu
Hatayspor Aşktır sayfası
Defne Hatayspor Grubu
Ölümüne Hatayspor sayfası
Hatayspor Destanı 1967 sayfası
Altınözü Hataysporlular Grubu
Belen-İskenderun Hatayspor Sayfası

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu