Hatay’da Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Bilim Tarihi semineri

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’daki liselerde, 2018 yılında vefat eden Türk bilim adamı Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatı ve İslam bilim tarihi konulu seminer düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Hatay’daki liseler ziyaret edilerek Müslümanların bilimler tarihine katkıları ve Prof. Dr. Fuat Sezgin’i tanıtmaya yönelik seminer verildi.
Seminerlerin düzenlediği 20. şehir olan Hatay’da, Hz. Ayşe İmam Hatip Lisesinde İBTAV Başkanı Mecit Çeyinkaya, Hatay Fen Lisesinde Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Karlısu Sosyal Bilimler Lisesinde İBTAV Mütevelli Heyeti Üyeleri Mihriban Ataş, Sümeyye Baybara, Ayşegül Kutluca ve Elif Yılmaz, Hatay Anadolu Lisesinde Gürsel Aksoy öğrencilere bilim insanı Prof.Dr. Fuat Sezgin ile hayatını adadığı İslam Bilim Tarihi çalışmaları öğrencilere anlatıldı. Seminerlere Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de katıldı.
Seminerlerde, 2018 yılında hayatını kaybeden Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatı, İslam bilim tarihi çalışmaları ve faaliyete geçmesini sağladığı çeşitli kurumlar hakkında bilgiler veriliyor. Seminerler ve diğer etkinliklerle Prof. Dr. Fuat Sezgin’in bilimsel mirasının gençlere ulaştırılması amaçlanıyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu