HATAY’DA “KAHRAMANLAR OPERASYONU”: 37 KİŞİ YAKALANDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütüne(BTÖ) yönelik Hatay dahil 15 ilde düzenlenen “Kahramanlar Operasyonu” kapsamında 37 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bakan Yerlikaya, İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların yanısıra, Ağrı’da sınır ötesine kaçmaya çalışan ve arama kayıtları bulunan 2 teröristin de etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

İL JANDARMA KOMUTANLIKLARIMIZI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM

Bakan Yerlikaya açıklamasında, “Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik “Kahramanlar Operasyonları” kapsamında İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş Ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı, aynı operasyonlar kapsamında Ağrı’da sınır ötesine kaçmaya çalışan ve arama kayıtları bulunan 2 terörist de etkisiz hale getirildi. Teröristleri ve onların iş birlikçilerini adalete teslim etmeye kararlıyız. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Başkanlıklarımızı, İl Emniyet Müdürlüklerimizi ve İl Jandarma Komutanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Ayağınıza taş değmesin. Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle, son terörist etkisiz hale getirinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu