HATAY’DA 6 NOKTADA YAPIM VE DÖNÜŞÜM OFİSİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Valiliği, yerinde dönüşüm projesi kapsamında hibe ve kredi imkanlarından yararlanmak isteyen depremzede vatandaşların 6 noktada açılan yapım dönüşüm ofislerine müracaat edebileceklerini açıkladı.
On bir ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin büyük yıkıma neden olduğu illerde depremzede vatandaşın beklediği yerinde dönüşüm için düğmeye basıldı.
Yıkılan şehirlerin yeniden yapılaşmasını hızlandıracak yerinde dönüşüm projesi kapsamında, depremzede vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verebilecek yapım ve dönüşüm ofisleri oluşturuldu.
Hatay Valiliği de konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Yeniden Dönüşüm Projesi kapsamında hibe ve kredi imkanlarından yararlanmak isteyen depremzede vatandaşların 6 noktada açılan yapım dönüşüm ofislerine müracaat edebilecekler. Hatay’da Yapım ve Dönüşüm Ofisi hizmeti verecek yerler: Antakya geçici Kaymakamlık yanı Konteyner. Defne geçici kaymakamlık binası (Selim Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi). İskenderun/Belen İskenderun Kaymakamlığı Ek Hizmet binası. Kırıkhan Merkez eski Kaymakamlık yeni prefabrik çarşı. Samandağ, Samandağ Kültür Evi yanı konteyner. Hassa, Hassa ortaokulu.”
Hatay Valiliği ayrıca yerinde dönüşüm projesi başvurularının E-Devlet üzerinden de yapılabileceğini kaydetti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu