HATAY’DA 449 BİN ÖĞRENCİ KARNELERİNİ ALDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Dağıtım Töreni, il protokolünün katılımıyla 20 Ocak 2023 tarihinde Defne Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulunda gerçekleştirildi.
Törene Vali Yardımcısı Harun Kaya, Defne Kaymakamı Kadir Okatan, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ve İl Şube Müdürü Mahmut Sabah katıldı.
Vali Yardımcısı Kaya, girdiği sınıflarda öğrencilerle bir süre sohbet ederek öğrencilerin karne heyecanını ve sevincini paylaştı. Daha sonra öğrencilerin karneleri il protokolü tarafından dağıtıldı. Tüm öğrencilere karneleri ile birlikte tatili okuyarak değerlendirebilmeleri için kitap hediye edildi.
Karne dağıtım töreninin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, “Bugün ilimizde 449 bin öğrencimiz karnelerini alıyor. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin büyük gayretleriyle, sağlıkla, huzurla başarılı bir dönem geçirdik. Bu yarıyıl tatilinde öğrencilerimizden aileleriyle birlikte daha çok vakit geçirmelerini istiyoruz. Bütün Türkiye’de öğrencilerimize karneleriyle birlikte bir de kitap veriyoruz. Tatillerini okuyarak değerlendirmelerini istiyoruz. İki hafta sonra inşallah tekrar birlikte olacağız. Emek veren bütün velilerimize, tüm öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; herkese sağlıklı, mutlu tatiller diliyorum.” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu