HATAY SANATÇILAR DERNEĞİ DUYARLI SANATSAVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Sanatçılar Derneği Başkanı Vejdi Koçak, derneğin yeniden hayata geçeceğini söyledi.
Koçak, yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremi sonrası herkes gibi kendilerinin de yara aldığını belirterek, Antakya Atatürk Park’ındaki dernek merkezinin, deprem sonrası talan edilerek kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

Bir hayırsever tarafından Defne ilçesi,Çekmece Mah. 43. Sokaktaki arsasını taraflarına geçici dernek merkezi ve yaşam alanı yapmaları için verdiğini belirten Vejdi Koçak, şöyle devam etti:

“Bunu yapabilmemiz için konteyner ve pek çok malzemeye ihtiyacımız bulunmaktadır. 8 ayı geride bıraktık, yaşıyoruz, daha net görüyoruz. Özellikle konteyner kentlerindeki çocuklara yönelik projeler yapmayı düşünmekteyiz. Öncelikle Duyarlı, Gönüllü, Sanat ve Kültüre önem ve değer veren dostlarımızın derneğimiz adına her tür bağış ve desteğine ihtiyaç duymaktayız. Bu anlamda bölgemizdeki yerel kurum ve kuruluşlara çağrımızdır. Gönüllülere ve desteğe ihtiyacımız var. Umut güvercininin kanadında, dayanışma ile üreterek büyümeliyiz. Hatay’dayız. Bir yere gitmiyoruz.”
Koçak, destek ve yardımda bulunmak isteyenlerin Hatay Sanatçılar Derneği adına kendisine 05323761178 nolu telefonla ve mesaj yoluyla da Hasad98@hotmail.com adresinden ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu