HATAY SAADET VİDEO KONFERANSLA TOPLANDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İl Başkanı Eğe; Hükümetin açıkladığı ekonomik paketleri destekliyor ancak yeterli görmüyoruz!

Saadet Partisi Hatay İl Başkanlığı koronavirüs sebebiyle ilçe başkanları toplantısını video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi.

İl Başkanı Mustafa Eğe başkanlığında ilçe başkanlarının katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısında gündem değerlendirmesi, ilçe başkanlarının teşkilat çalışmaları ve Ramazan ayındaki yardım faaliyetleri konuşuldu.

İlçe başkanları sırasıyla bölgelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yaptıktan sonra İl Başkanı Mustafa Eğe, Koronavirüsün ilimize bölgemize ve ülkemize ekonomik anlamda etkilerini değerlendiren bir konuşma yaptı.

İl Başkanı Eğe, Hatay genelinde bu süreçte sıkıntı çeken, işine gidemeyen ihtiyaç sahibi aileler milko kuruluşlarıyla birlikte yardım çalışmaları yaptıklarını belirterek ilçe başkanlarını bu anlamda tebrik etti.

Ülke genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılara da dikkat çeken Eğe, hükümetin açıkladığı ekonomik paketleri destekliyor ancak yeterli görmüyoruz” dedi.

Eğe, “Biz Saadet Partisi olarak, salgının çıktığı ilk günden bugüne, her bir vatandaşımızı kapsayacak çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaştık ve insanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri, sıkıntıları her zaman dile getirdik. Çünkü görüyoruz ki; günlerdir kepenk kapatmış ve artık dayanacak mecali kalmamış olan esnaflarımızın derdine derman olacak çözümler yetersiz kalmaktadır. Açıklanan desteklerden bir kesim faydalanırken birçok esnaf kesimi ve çalışanlara çözüm getirelemiştir.

Kalıcı çözümler üretmek yerine, günü kurtarmak amacıyla bu süreçte çeşitli vergiler ve ödemeler ertelenmektedir. Bunu destekliyoruz ancak ertelemek çözüm değildir. Sanki 3 ay sonra ekonomi düze çıkacak, her şey güllük gülistanlık olacakmış da 3 aylık kayıplarını esnaflarımız 1 ayda telafi edecekmiş gibi günler ve aylar sonrası için umut vaat edilmekte, pembe tablolar çizilmeye çalışılmaktadır.

Şimdi zaman, devlete yıllarca vergi ödeyen vatandaşlarının sorunlarına tam anlamıyla çözüm üretme zamanıdır. Bu süreçte; aç ve açıkta kimse kalmayana dek, her bir vatandaşımızın derdine derman olunana, insanlarımızın kaygıları, endişeleri giderilinceye ve her bir ferdin mağduriyeti ortadan kalkacağı güne kadar tüm gücümüzle yaşanan mağduriyetleri dile getirecek ve çözüm bulunana kadar tüm gayretimizle çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu