HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ‘OTOGAR İDDİALARINA’ CVEP VERDİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediyesi, bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında Antakya Şehirlerarası Otobüs Terminali ile ilgili iddialara yanıt verdi.
HBB Ulaşım Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Sayıştay tarafından yapılan denetim raporlarında Antakya Otobüs Terminalinde hizmet veren işyerlerinin uzun yıllardır ihale edilmeden aynı kişi ve firmalar tarafından işletildiği belirtilmiş ve bu konuda rapor tutularak HBB’nin ihale yapması gerektiği belirtilmiştir.
Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi ile tüm firmalar arasında kira sözleşmesi sona ermiş olup yeniden ihale süreci başlatılmıştır.
Eski sözleşmeye göre 5 yazıhane sahibi olan bir otobüs firmasının (HAS Turizm) uzun yıllardır kullanılmayan bir yazıhanesi, depremden bu yana otogar dışında hizmet veren günde 15 otobüs kaldıran bir firmaya (KAMİL KOÇ) vatandaşların mağdur olmaması nedeniyle ihale süreci tamamlanıncaya kadar geçici olarak tahsis edilmesi uygun görülmüştür.
Burada bir firmayı ‘’mağdur etme’’ söz konusu olmadığı gibi, tam aksine mağdur olan bir otobüs firmasının mağduriyeti giderilmiştir. Hatay Büyükşehir Belediyesi her firmaya koşulsuz şekilde eşit mesafededir.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu