GÜLİSTAN DEFNE’DE YENİ DÖNEM ÖNCESİNDE DENETİMİ ELDEN BIRAKMIYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü başarılı eğitimci Kemal Gülistan, yakın zamanda başlayacak olan eğitim öğretim döneminde Defne’deki eksikleri tamamlamak için denetimi elden bırakmıyor.
Eğitimde sıfır hata prensibi ile çalışan Müdür Gülistan, ilçedeki tüm okullara ziyaretler gerçekleştirerek tadilat çalışmalarını ve eğitime hazırlık çalışmalarını yerinde inceliyor. Tüm çalışmaları ince detayına kadar takip eden Müdür Gülistan, yeni dönem başına kadar öğrencilere güvenli alanlar oluşturmak için çabalıyor.
OKUL ZİYARETLERİ HIZ KESMİYOR
Müdür Kemal Gülistan ilçedeki eğitim kurumlarından Şehit Serkan Talan MTAL’ni, Harbiye Selahiddin Güzel İlkokulunu, prefabrik okul ve derslikleri, Özel Ekin Kolejini, Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulunu ziyaret etti. Okullarda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Gülistan, eğitimcilerle de görüşmeler gerçekleştirdi.
YENİ EĞİTİM DÖNEMİ DEĞERLENDİRİLDİ
Müdür Gülistan, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi öncesinde eğitimcilerle bir araya gelerek sık sık yeni dönemde yapılacak çalışmaları değerlendiriyor. Gülistan son olarak Cemil Şükrü Çolakoğlu İlkokulu Toplantı Salonunda MEB Daire Başkanı Yunus Derekaya başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Meb Şube Müdürleri, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İlçede görev yapan Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul Müdürleri ile birlikte katıldı. Yapılan toplantıda İlçede bulunan okulların bakım, onarım ve inşaat konuları ele alınarak yapılan çalışmalar gözden geçirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan’ın açılış konuşmasının ardından, Kaymakam Mesut Çoban tarafından okul müdürlerinin de istekleri dinlenerek değerlendirmeler yapıldı.
PREFABRİK EĞİTİM TESİSLERİ YAKIN TAKİPTE
İl Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ile birlikte yapımı tamamlanan ve devam eden prefabrik okullarda ve derslikleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret esnasında yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Müdürler çalışanlara teşekkür etti. Müdür Gülistan Harbiye Selahiddin Güzel İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret esnasında Okul Müdüründen okulun genel durumu, ihtiyaçları ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler alan Müdür Gülistan çalışmalardan dolayı okul idarecilerine teşekkür ederek başarılar diledi.
ÜCRETSİZ DERS KİTAPLARININ OKULLARA DAĞITIMI SÜRÜYOR
Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan ilçe kitap deposunda incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında yetkililerden bilgi alan Müdür Gülistan, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen bu gün itibari ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Defne ve Altınözü ilçelerinde bulunan okullarda öğrenim gören öğrencilere 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı için dağıtılmak üzere gönderilen ücretsiz ders kitaplarının okullara dağıtımına başladıklarını belirterek, çalışmalardan dolayı katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Müdür Gülistan, Defne’de eğitime sıfır hata ile başlanması için sıfır tölerans prensibi ile ilçe genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu