GÜLEN YÜZLER MUTLULUK VERİCİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yıldız Tozu’ adlı sinema filminin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gaziantep İslahiye Kalyon Konteyner kentte, depremzede çocuklara bisiklet etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Antakya Belediyesi destekleri ile Bağrıyanık, Şirince ve Havuzlar Mahallesi’nde ikamet eden 7 – 12 yaş arası 20 afetzede çocuk katıldı.

24 Kare Film Yapım ile Sinehane ortak yapım olan, yönetmenliğini Ahmet Sönmez’in üstlendiği, Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanan ‘Yıldız Tozu’ adlı sinema filminin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gaziantep İslahiye Kalyon Konteyner kentte, depremzede çocuklara eğlenceli ve heyecan dolu bir gün yaşatıldı. 100 bisiklet hediye edilen yarışmacı çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu.
Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep İslâhiye, Malatya, Diyarbakır, illerinden gelen depremzede çocuklarla tam bir festival şenliği gerçekleşirken bisiklet yarışı kademeli olarak gerçekleşti.

Antakya Belediyesi tarafından götürülen öğrenci grubundan; Ömer Faruk ilk yarışmacı grubun birincisi olurken, ikinci olarak yarışan gurupta Diyarbakır’dan Seyit Ali Pekok kazanırken, üçüncü grup dan Muhammed Yusuf Yiğit Kahramanmaraş birincisi oldu.
Bisiklet Hediye Edildi
İllerin kendi arasından yapılan yarışmalardan sonra, birinci olan 5 çocuk tekrar final için ter döktü. Yarışan tüm depremzede çocuklara bindikleri bisikletler ve ekipmanlar hediye edildi.
“Gülen Yüzler Mutluluk Verici”
‘Yıldız Tozu’nun içindeki bisiklet yarışı sahnesi bu kez depremden sonra normalleşmeye çalışan aileler ve çocuklarla bir kez daha canlandırılmış oldu. Filmin başrol Oyuncusu Serdar Özen, çocuk oyuncularımız Berat Çağan ve Süleyman Biçen filmimizin yönetmeni Ahmet Sönmez’in de katılımıyla gerçekleşecek bu güzel etkinliğimizi sadece gülen minik yüzler görmek ve onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağımızı hissettirmek için gerçekleştiren ‘Yıldız Tozu’ ekibi, bu aktivitelerin devam etmesini temenni ediyor.
Başkan Yılmaz’dan Teşekkür
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz yarışmanın sonucunda kazananın iyilik olduğunu vurguladığı bir açıklama yaptı. Başkan Yılmaz açıklamasında; “Yıldız Tozu Sinema Filminin sosyal sorumluluk projesi kapsamında İslahiye’de düzenlenen bisiklet yarışması, 20 afetzede yavrumuzun da katılımı ile gerçekleştirildi.

Yarışmanın sonunda kullandıkları bisikletler yavrularımıza hediye edildi. Yarışmanın kazananı iyilik oldu. Destek veren herkese yavrularımız adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu