ERZİN’DE GÖZDOLDURAN DEVLET YATIRIMLARI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, iyileştirme, genişletme ve asfaltlama çalışmalarının devam ettiği Erzin-Dörtyol Karayolu Yol Yapım Alanı’nda incelemelerde bulundu.
İçişleri Bakanlığı’nca yaptırılan, uzunluğu 12.5 km. olan iki ilçenin bağlantı yolunda incelemelerde bulunan Vali Masatlı, projenin detaylarını da inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Karayolunun ardından Erzin’deki devlet yatırımlarını da inceleyen Vali Masatlı, Başlamış Mahallesi’nde 33 Blok’tan oluşan 488 deprem konutu inşaatı, Erzin Acil Durum Hastanesi, 112 Acil Çağrı Merkezi, 4 Aile Hekimi kapasiteli Aile Sağlığı Merkezi, Hürriyet Mahallesi’nde yapımında sona yaklaşılan 7 blok ve 71 işyerinden oluşan Küçük Sanayi Sitesi, 24 Derslikli Yeşilkent Anadolu Lisesi, Erzin Hükümet Konağı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü inşaatının son durumunu denetledi.
50 Yataklı Erzin Acil durum hastanesinin 20 poliklinik, 20 Yoğun Bakım, 4 Ameliyathane, 15 yatak sayısı, 12 Diyaliz Yatak Sayısı ile vatandaşlara sağlık hizmeti sunacağını ifade eden Vali Doğan, binaların deprem dayanıklılığı esas alınarak yapımının hızla devam ettiğini söyledi.
Vali Masatlı ayrıca, Erzin Merkez İsalı Mahallesi Bent Küme Evleri ile Merkez İsalı Mahallesini birbirine bağlayacak Erzin Deresi Köprü Yapım Alanını yerinde inceledi. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce ıslah çalışmalarının başlatıldığı ve İçişleri Bakanlığı’nca fonlanacak olan Köprü Yapım Projesi hakkında yetkililerden bilgi alan Masatlı, köprünün tamamlandığında 30 metre uzunluğa ve 7 metre genişliğe sahip olacağını ifade etti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu