DİKKAT! MOTOSİKLET KAZALARINDA ARTIŞ YAŞANIYOR!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, trafikte özellikle motosiklet ve elektrikli bisikletlerin karıştığı kazalara dikkat çekerek, bu tür kazalarda ciddi bir artış yaşandığını söyledi.

Kaymakam Demiryürek, ” İskenderun’da motosiklet ve elektrikli bisiklet kazalarında ciddi bir artış yaşıyoruz. Bir kısmı ruhsatsız ve plakasız olarak, maalesef ehliyetsiz ve kasksız sürücüler tarafından kullanılan motosikletler, toplumsal ve bireysel bir güvenlik sorunu olarak karşımıza çıkıyor” dedi.

Konuyla ilgili olarak güvenlik güçlerinin sahadaki çalışmaları aralıksız devam ediyor. Emniyet Müdürlüğü, son iki günde trafikte seyir halinde bulunan toplam 575 motosiklet üzerinde denetimler gerçekleştirdi. Bu denetimlerde, ağırlıklı olarak tescilsiz ve ehliyetsiz araç kullanımı ve kask takılmaması nedeniyle sürücülere çeşitli miktarlarda para cezası uygulandı.

Kaymakam Demiryürek, “Ceza burada en son arzu ettiğimiz uygulamadır. Ancak, yeni can ve mal kayıplarına uğramamak için trafikte seyreden tüm araçların olduğu gibi motosikletlerin de kurallara uymaya azami önem göstermeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu