DEPREMİN İZLERİNİ RESİMLERLE SİLİYOR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yüzyılın felaketine neden olan depremin yıkık dökük izlerini resim sanatıyla kapatma çalışmalarını sürdüren ressam Erdoğan Akın, enkazı kapatan ihata duvarına çizdiği manzara resmiyle beğeni topladı.
İskenderun’da depremin ilk günlerinden itibaren, yaşamını sürdürdüğü konteyner kentte, yaptığı resimlerle depremzedeleri gülümseten ressam Erdoğan Akın, depremzedelerin zorlu sürecin aşılmasında çizdiği resimlerle önemli katkı verdi.
Çay Mahallesi Beş Temmuz Caddesi üzerinde bulunan Kervan Saray ve tescilli binanın enkazının görünmemesi için İskenderun Belediyesi’nin yaptığı ihata duvarını tuvale dönüştüren Ressam Erdoğan akın, kendin en işlek noktasındaki depremin izlerini, çizdiği manzara çalışmasıyla ilgi çekti.
İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez de, ressam Erdoğan Akın’ın çalışmasını yerinde gördü ve depremin izlerini sanatla silmeye çalışma çabasına takdir ederek “Sahil Bandı ve yakın bölgelerde hafriyatlarını kaldırttırdıktan sonra yaptığımız istinat duvarları ressam Erdoğan Akın tarafından Depremin izlerini silebilmek adına sanat eserine dönüştürülüyor. Erdoğan Akın’a teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu