Cumhurbaşkanı yeni kararları açıkladı 81 İLDE 4 GÜN SOKAĞA ÇIKMAK YASAK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.
81 İLDE 4 GÜN BOYUNCA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK
Erdoğan, açıklamalarıyla “Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna da cevap vermiş oldu.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde: “Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-26 Mayıs’ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.
SEYAHAT KISITLAMASI 15 GÜN SÜREYLE UZATILMIŞTIR
15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır. Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde Haziran ayında yeniden başlatıyoruz.”
YENİ ALINAN KARARLAR
Yeni normalleşme adımları şunlar:Arife gününden bayramın son gününe kadar 23-24-25-26 Mayıs’ta 81 ilin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.
CAMİLER KISMEN AÇILIYOR
29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Cemaatle namazı yine kurallar içinde ifa edeceğiz.
15 İLDE SEYAHAT SINIRLAMASI UZATILDI
15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır.
OKULLARDA EĞİTİM YILI SONA ERDİ
Eğitim-öğretim yılı sona erdirildi. Yeni eğitim-öğretim yılı eylül ayında başlayacaktır.
60 BİN MAHKUMUN İZİN SÜRESİ UZATILDI
Açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatıldı.

MehmetEmin Memes

 

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu