Çolakoğlu: Yarseli Barajı’ndaki su çiftçilerimize yetecek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Müdür Çolakoğlu: “Bu yıl, yağışlarla beraber barajdaki su miktarı iyi bir seviyeye geldi. Önümüzdeki süreçte yağışların ve hava sıcaklıklarının istenilen şekilde devam etmesi ile barajda çiftçilerimize yetecek kadar suyun oluşacağı kanaatindeyim”

Hatay Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, bereketli toprakların bulunduğu Amik Ovası’nın ve Altınözü ilçesinin topraklarının büyük bir bölümünün su ihtiyacını karşılayan Yarseli Barajı’nı ziyaret etti

Hatay Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, Altınözü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Çağlar ile birlikte, Altınözü ilçesinin topraklarını sulayan Yarseli Barajı’nda incelemelerde bulundu. Bu yıl meydana gelen yağışlarla birlikte barajdaki su miktarının iyi bir seviyeye geldiğini kaydeden Çolakoğlu, önümüzdeki süreçte yağışların sürmesi ve hava sıcaklıklarının istenen seviyede devam etmesiyle birlikte barajda çiftçilerin ihtiyacını karşılayacak kadar su bulunacağını ifade etti.

SU MİKTARI İYİ BİR SEVİYEDE

Yarseli Barajı’nın hem tarımsal alanda hem de içme suyu alanında kullanıldığını hatırlatan Hatay Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu “Bu yıl, yağışlarla beraber barajdaki su miktarı iyi bir seviyeye geldi. Önümüzdeki süreçte yağışların ve hava sıcaklıklarının istenilen şekilde devam etmesi ile barajda çiftçilerimize yetecek kadar suyun oluşacağı kanaatindeyim” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Haberler

Puan Durumu