ÇOLAK: “VERİLEN CEZAYI YERİNDE BULUYORUZ”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Önder İmam Hatipliler Derneği Hatay İl Temsilcisi, Hatim-Der Başkanı Mehmet Çolak, Yargıtay tarafından onanan 28 ŞUBAT KARARI HAKKINDA basın açıklaması yaptı. Çolak yaptığı açıklamasında :” ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak 28 Şubat Postmodern Darbesi’yle  başlayıp yakın geçmişimize kadar sistematik bir şekilde uygulanan hukuksuzluklara ilişkin adli süreci yakından takip etmekteyiz. Vesayetçi zihniyetin İmam Hatip Okullarımızın kapatılması, üniversiteye girişte katsayı uygulaması, kamusal alanda başörtüsü yasağı, iş adamlarına karşı baskı ve yıldırma politikaları, medya eliyle yürütülen operasyonlar ve mesnetsiz verilen mahkumiyetler gibi haksızlıklarla bin yıl sürdürmeyi düşündüğü süreç, milletimizin iradesiyle seçilen inanmış kadrolarca durdurulmuş ve sorumlular hukuk önünde hesap vermişlerdir.

Bu kapsamda İmam Hatip Okullarımızın ve mensuplarının temel haklarını hiçe sayarak milyonlarca gencin idealini çalan ve hayatlarının en kıymetli  bölümünün zayi olmasına neden olan bazı kişilerin hukuk önünde verdikleri hesap nihayete ermiş ve bu şer odakları hakkında verilen müebbet hapis cezalarının Yargıtay tarafından onanmasıyla adalet tecelli etmiştir. Esasında ülkemizin geleceğini ipotek altına almaya çalışan şer odakları milletimizin vicdanında çoktan mahkûm olmuşlardır. Milletimizin geleceği ve nesillerimizin yetişmesi için önemli hizmetleri ifa eden İmam Hatip Okullarımız tarih boyunca olduğu gibi bugün de hukukun yanında, haksızlığın karşısında olmaya devam edecek, hak ve hukuk mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdürecektir.

Bizler ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak temel insan haklarını hiçe sayan vesayet odaklarının hak ettikleri cezayı hukuk önünde er ya da geç ama mutlaka alacaklarına inanıyoruz. Bu vesileyle 28 Şubat’ın baş aktörleri hakkında hukukun verdiği cezayı yerinde bulduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla sunuyoruz.”dedi.

İlgili Haberler

Puan Durumu