ÇEKER’DEN “YALAN İDDİALARA” SUÇ DUYURUSU

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Emin Çeker, sosyal medya yoluyla; “Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma, Dezenformasyon, Hakaret ve İftirada” bulundukları gerekçesiyle bazı sosyal medya hesaplarının yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunarak cezalandırılmalarını istedi.
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına 2024/7542 soruşturma numarası ile başvuran Çeker, başta H. B. ve A. G. olmak üzere, “Kamu kaynaklarını kullanarak” lüks evler yaptırdığı, ağaç kestiği, yeni yollar açtığı, maliyetli duvarlar ördürdüğü” gibi idiiaları yalanladı.

Çeker, Savcılığa verdiği dilekçesinde, deprem nedeniyle evlerinin kullanılamaz hale geldiğini, bu nedenle demir profil ve biriket ile ailelerinin barınması için çalışma arkadaşları ile birlikte birkaç konut yapmaya çalıştıklarını belirterek; “Şüphelilerin geçmiş paylaşımları incelendiğinde sürekli belediye işlerini ve çalışanlarını yıpratmak üzere sistematik şekilde yalan paylaşım yaptıkları görülmektedir.
Paylaşımlardaki iddialar tamamen asılsızdır. Eve giden gizli bir yol açıldığı gibi komik iddialarda dahi bulunulmuştur. Tamamı yalandır, iftiradır, kişilik haklarıma hakarettir. Şüpheliler bu eylemlerini sosyal meyda aracılığıyla yapmıştır” dedi.
19 yıllık devlet memuru olan Çeker ve paylaşımlarda adları geçenler Savcılığa verdikleri dilekçede, konuya ilişkin tüm belgeleri de ek olarak sundu.

Belgeler arsında, yol açılmadığına ilişkin uydu fotoğrafları, konut yapan firmanın bilgileri ile sözleşmeleri, örülen duvar vb işlerin faturaları, banka dekontları, tapu gibi birçok evrak yer aldı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu