BÜYÜKŞEHİR CANKURTARANLARINDAN YAZ SEZONUNDA BÜYÜK BAŞARI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Büyükşehir Belediyesi, dünyanın en uzun sahillerinden biri olan Samandağ sahilinde bir yaz sezonunu daha güvenle sonlandırmanın mutluluğunu yaşıyor.

HBB CANKURTARANLARI BU SEZON DA CAN KAYIPLARINI ÖNLEDİ

HBB cankurtaranlarının özverili ve dikkatli çalışmaları sayesinde 2022 yaz sezonunda Samandağ sahilinde boğulmaya bağlı can kaybı yaşanmadı.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı eğitimli ve donanımlı 8 cankurtaran, Samandağ ilçesindeki Çevlik Halk Plajı’nda  1 Mayıs 2022’de başlayan yaz sezonunda 78 boğulma vakasına hızlıca müdahale etti.

Çevlik Halk Plajı’nda şamandıralı halatlarla oluşturulan 500 metrelik güvenli yüzme alanını 4 adet gözetleme kulesi ile takip eden cankurtaran ekibi meydana gelebilecek can kayıplarını önledi.

HBB’nin eğitimli ve donanımlı cankurtaran ekipleri, olası boğulmalara karşı uyarılarda bulundu ve birçok vatandaşı boğulmaktan kurtardı.

Sahillerde olası vakalara karşı sağlık ve ilkyardım kabini ile can kurtarma ekipmanlarını hazır bulunduran HBB, herkesin görebileceği noktalara yerleştirilen plaj kullanma talimatı ve uyarı levhaları ile vatandaşları bilinçlendirdi.

 

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu