BELEN’DE YERİNDE DÖNÜŞÜM İÇİN İLK TEMELLER ATILDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

6 Şubat depreminin ardından Belen ilçesinde ağır hasar gören evlerin dönüşümü için önemli bir adım atıldı. Depremden etkilenen bölgelerde yapılan çalışmalar kapsamında, onaylanan ilk yerinde dönüşüm projesi kapsamında Halilbey mahallesinde inşaat çalışmaları başladı.
Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Depremde yıkılan evlerimizin yerinde dönüşümü için ilk çalışmayı, bugün Allah’ın izniyle temel atarak başlatıyoruz. Deprem sonrası yaşanan acılara çözüm bulmak için hızlı ve etkin adımlar atıyor, belen ilçemizdeki hasarlı binaların dönüşümü için elimizden gelen çalışmanın en iyisini yapmaya hazırız. İlk temel çalışmamız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

İnşaat çalışmalarının başlamasıyla birlikte, bölge sakinleri ve vatandaşlar, dönüşüm sürecinin olumlu etkilerini hissetmeye başladı. Dönüşüm projesiyle birlikte, hem deprem riskine karşı dayanıklı yapılar inşa edilmesi hem de çevre düzenlemeleriyle ilçenin yaşam kalitesinin artırılması bekleniyor.
Belen ilçesindeki dönüşüm projelerinin önümüzdeki dönemde hızla devam etmesi planlanıyor. Bu projeler, hem bölge halkının güvenliği hem de şehir planlaması açısından büyük önem taşıyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu