BAŞKAN YILMAZ DEPREM ŞEHİTLERİNİ YAD ETTİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan asrın felaketinde hayatını kaybeden şehitleri, felaketin yıl dönümü münasebetiyle yad etti.
İlk günkü acıyla yas tuttuklarını ve derin bir üzüntü içerisinde olduklarını ifade eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şunları kaydetti; “ Ülkemiz tarihinin en büyük felaketini ve beraberinde en büyük acısını yaşadığımız 6 Şubat 2023 depreminde kaybettiğimiz canlarımızı depremin yıl dönümünde derin bir üzüntü ve yas ile anıyorum. Yaşadığımız felakette ailem, meclis üyelerim, başkan yardımcım, personellerim başta olmak üzere kaybettiğimiz her bir hemşerim için ayrı ayrı üzüntü ve yas içerisindeyim. Kaybettiklerimizi rahmetle yad ediyor, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Depremde ampüte olan hemşehrilerimize de bu vesileyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum.
Deprem ülkemizin yüzyıllardır süregelen coğrafi gerçekliği. Bu gerçekliğin farkında olarak şehrimizin yeniden inşa ve ihyası için devletimiz tüm birimleri ile canla başla çalışmaktalar. İnanıyorum ki yaralarımızı hep birlikte saracak, acılarımızı paylaşarak azaltacağız.
Acılarımızın ilk günkü tazelikle yeniden hissedildiği bugün deprem şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, tüm hemşerilerimize sabırlar diliyorum.”
BAŞKAN YILMAZ’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI
Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 10 Mart Çarşamba akşamı idrak edilecek olan Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi; “Peygamber Efendimizin kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk’a ulaştığı Miraç Gecesi’ni idrak edeceğiz. Miraç Kandili, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in mukaddes ve manevi yolculuğunu ifade etmekte, biz müminler için de arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelmektedir.
Miraç, Peygamberimizin şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufkudur. Miracın, manevi yükselişimiz olduğunu, onun da gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimize almayalım.Bu önemli günlerde çevremizle, yakınlarımızla olan bağlarımızı gözden geçirirken, doğruluğun, dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu unutmayalım.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutlar, bu önemli gecede edilen duaların huzur, kardeşlik, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle depremde kaybettiğimiz hemşerilerimizi de rahmetle yad ediyor, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu