Başkan Sarı: Hatay’ın gelişmesi için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı: “15 Milyon TL Borçlanma ile beraberindeki 49 Maddeyi Cumhur İttifakı olarak onayladık. Cumhur İttifakı meclis grubu olarak Hatay’ımızın, gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam edeceğiz”

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 yılı mart ayı toplantısı Başkan Vekili Fedai Yücedal yönetiminde gerçekleştirildi. Toplantıda 2’si gündem dışı olmak üzere toplam 51 madde görüşüldü.

Gündem maddelerine geçilmeden önce Meclis’te grubu bulunan tüm partilerin grup başkan vekilleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Meclis toplantısında, Ak Partili meclis üyesi Ramazan Alpaslan, Antakya’daki teleferik inşaatında gelinen son durumu sordu.

HBB Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, konuyla ilgili bilgi verirken, “Önceki toplantılarımızda teleferikte daha önce hiç kullanılmamış, yeni kabinlerin olacağını söylemiştik. Dünyada teleferik üreten 3-4 firma var. Bu üreticiler yaklaşık maliyet fiyatı nedeniyle teklif vermek istemedi. Geçen hafta yaklaşık maliyet fiyatına ulaştık. İhale tamamlandıktan sonraki 6 aylık süre zarfında çalışmaları tamamlayabileceğiz” dedi. Toplantıda ayrıca HBB’nin 2022 yılı için ek bütçe ve 15 milyon liralık borçlanma talepleri görüşülerek her iki madde de oy birliği ile kabul edildi. Bir sonraki HBB Meclis toplantısı 13 Nisan Çarşamba günü saat 14.00’te yapılacak.

15 MİLYON TL BORÇLANMA KABUL EDİLDİ

Toplantının ardından açıklama yapan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, HBB meclisinde Hatay’ın yararına olan maddeleri onaylandıklarını ifade ederek Hatay’ın gelişmesi için Cumhur İttifakı olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Sarı, “Gerçekleştirdiğimiz HBB Mart ayı Meclis Toplantısında şehrimiz için 15 Milyon TL Borçlanma ile beraberindeki 49 Maddeyi Cumhur İttifakı olarak onayladık. Cumhur İttifakı meclis grubu olarak Hatay’ımızın, gelişmesi ve kalkınması için üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

İlgili Haberler

Puan Durumu