Başkan Eryılmaz :” Amacımız kolektif bilinci, üretim alanında yeniden yaşatmak”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

Samandağ Belediye Başkanı Av.Refik Eryılmaz Sınırlı Sorumlu Samandağ İlçe Merkezi ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi konusunda yaptığı açıklamasında :”Samandağ belediyesi öncülüğünde kurulan ‘Sınırlı Sorumlu Samandağ İlçe Merkezi ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ‘ her alanda yalnız bırakılan çiftçinin, ürettikleri ürünleri için örgütlü olarak mücadele edeceği alandır.

Amacımız kolektif bilinci, üretim alanında yeniden yaşatmak… İlçemizde hemen hemen her çiftçi, ürünlerinin ya çok ucuza gittiğinden ya da ürünleri satamadıklarından şikâyet eder ve ekonomik olarak tek başına bir anlam ifade edemedikleri için birçok hibe ve desteklerden faydalanamamaktadır. Kooperatifimiz özellikle ürünlerin alış ve satış fiyatlarını üreticilerimizle birlikle belirleyip, emeğin yüce bir değer olduğunu unutmadan hareket edecektir.

–              Doğal Üretim için Belediye arazilerinin işlenmesiyle başlayacak,

–              Arazilerini değerlendirmek isteyen tüm halkımıza “Eğitim, Danışmanlık, Fide, İlaç, Sera Desteği” ile devam edecek,

–              Sebze Hali, Soğuk Hava Deposu ve Ürünlerin Kurutulması İşlenmesi gibi projeleri hayata geçirecek,

–              Et ve Süt Hayvancılığı için proje geliştirecek,

–              Pazarlama kısmını Çiftçinin yerine üstlenecek,

Samandağ belediyesi öncülüğünde kurulan kooperatifimiz faaliyete girmiştir.

–              Bilgi ve Kayıt için “Samandağ Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü” Birimine,  Değerli Halkımızın müracaatlarını bekliyoruz. “dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu