Ateşi alır ama söndürmez!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Bayrakdar: “Bir an önce ekonomideki dalgalanmayı durdurmak, yükselen fiyatları indirmek gerekir.  Bir kez daha ifade ediyoruz ki; sabit gelirliler için en iyi zam düşük enflasyon ve piyasa istikrarıdır”

Memur Sen Hatay İl Temsilcisi Ve Eğitim Bir Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayrakdar Memur maaşlarına yapılan zammı yetersiz bulduklarını duyurdu. Bayrakdar “Memur maaşlarına yapılan zam ateşi alır ama közü söndürmez” dedi.

Açıklanan enflasyon oranıyla birlikte kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerindeki alım gücü kayıplarının gün yüzüne çıktığını belirten Bayrakdar “ Bugün açıklanan enflasyon oranıyla, sürekli olarak dile getirdiğimiz; Eylül ayından itibaren kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerindeki alım gücü kayıpları gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle Toplu Sözleşme sonrası etkisini gösteren fiyat artışlarının oluşturduğu alım gücü kayıpların giderilmesi için hükümet nezdinde gerekli girişimleri yaptık. “Ek Zam / İlave Ödeme” teklifimizin bütün kamu görevlilerine eşit yansıması için “seyyanen” olmasını istedik. 3-Hükümet tarafından ek zam gündeme almış ancak sadece yüzde 2,5’lik bir artış yapılmıştır! Ocak ayı itibariyle maaşlara yansıyacak olan yüzde 22,48’lik enflasyon farkının toplu sözleşme hükmü sonucu olduğu, Ocak zammı olan yüzde 5’in ise Toplu Sözleşme kararı gereği olduğu unutulmamalıdır. 4-Hükümet tarafından yapılan ilave zam ile birlikte, ilk altı ay için maaş ve ücretlerde yüzde 30,5’lik bir artış olacaktır. Yüzde 30,5’lik artış, ateşi bir miktar alır fakat közü söndürmeye yetmez. Bir an önce ekonomideki dalgalanmayı durdurmak, yükselen fiyatları indirmek gerekir.  Bir kez daha ifade ediyoruz ki; sabit gelirliler için en iyi zam düşük enflasyon ve piyasa istikrarıdır. Memur-Sen olarak; gelir dağılımında adaleti sağlama ve kamu görevlilerinin alım gücünü yükseltme mücadelemiz kararlılıkla sürecektir” dedi.

İlgili Haberler

Puan Durumu