ANTAKYA BELEDİYESİ’NDE DAVULLU ZURNALI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ KUTLAMASI 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, personellerinin hak ve alacaklarının zamanında verilmesi konusunda gösterdiği hassasiyet ile BEM-BİR-SEN ile Hak-İş sendikalarına bağlı çalışan memurların toplu iş sözleşmesini imzaladı. 

Başkan Yılmaz’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Hatay Şube Başkanı Ömer Yarar, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Ercan Salcan, Başkan Yardımcısı Orhan Mursaloğlu ve sendika yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından sendika üyesi memurlar tarafından Başkan Yılmaz’a teşekkürlerini ifade etmek amacıyla getirilen davul zurna çalmaya başladı. Başkan Yılmaz, davul zurna eşliğinde mutluluklarını ifade eden memur ve norm kadro işçisi personellerin sevincine ortak olarak onlarla birlikte halay çekti.  

İmza töreni sonrasında kısa bir konuşma yapan Başkan Yılmaz; “ Bem-Bir-Sen ve Hizmet-İş sendikalarına bağlı çalışan personellerimizin toplu iş sözleşmesini imzaladık. Sayın Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği anlayışı ile, o bu ülkeye ben hizmetkar olmaya geldim diyorsa biz de sizlerle birlikte hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. O nasıl uyumuyorsa, biz de sizlerle birlikte uyumuyoruz, ayaktayız.   

Taşerondan, sözleşmeliye, norm kadro işçisinden memuruna kadar tüm statülerdeki personellerimizin haklarını en iyi şekilde vermenin gayreti içerisindeyiz. Her zaman hem belediye olarak hem İzzettin Yılmaz olarak tüm çalışanlarımızın yanındayız. Çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

Konuşmasının ardından Başkan Yılmaz, toplu iş sözleşmesi imzalanan personellerle tek tek tokalaşarak hayırlı olsun dileklerini iletti. Sendika Başkanları ve çalışanlar Başkan Yılmaz’a teşekkürlerini ilettiler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu