AĞIR TONAJLI ARAÇLARA, BAYRAMDA TRAFİK KISITLAMASI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İçişleri Bakanlığı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı’na ilişkin trafik tedbirlerini valiliklere gönderdi.
Bakanlık genelgesi kapsamında Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada, 2024 Kurban Bayramı tatili ile okulların kapanmasının aynı döneme rastlaması nedeniyle oluşabilecek trafik yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla alınan tedbir kapsamında, kamyon, çekici, TIR vb. ağır tonajlı araçların, 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06:00’dan itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05:00’a kadar D-100 Karayolu, O-7 (Kuzey Marmara), O- 3 (TEM) ve tüm bağlantı yolları ile İstanbul’un doğu çıkış yönünde seyretmesine müsaade edilmeyeceği belirtildi.
Genelgede ayrıca, tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verileceği belirtildi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu