7 AY GEÇTİ, HATAY’DA YAŞAM NORMALE DÖNEMİYOR!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Depremde 7 ay geride kaldı ama en çok etkilenen Hatay’da yaşam normale dönemedi: Vatandaş; ‘Söz değil, iş gerek’ dediler.
Hatay’da sağlık ve hijyen sorunları başta olmak üzere pek çok çözümsüz konu var. Eğitim yılının başlamasına sayılı günler kala hasarlı okulların boşaltılamaması, barınma, kış öncesi ısınma ve su baskını gibi sorunlar
Binlerce yaşamın son bulduğu, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin üzerinden tam 7 ay geçti. Buna karşın depremin en büyük zarar verdiği Hatay’da sorunlar ilk günkü kadar taze ve çözüme ulaşmamış halde. Bu yüzden kentte yaşam yeniden normale dönemiyor.
EN BÜYÜK SIKINTI SUSUZLUK
Binlerce binanın yıkılmayı beklediği şehirlerde yıkımın uygun şartlarda yapılmaması ve yerinde ayrıştırma işlemine özen gösterilmemesi halk sağlığı için tehdit oluşturuyor.
Vatandaşlar, sürecin yavaş ilerlemesinden şikâyetçi. Deprem bölgesindeki genel sorunlardan bir diğeri de artan kira fiyatlarının da etkisiyle kronikleşen konaklama sorunu.
Öte yandan yıkılan binalarla ilgili hukuki sürece ilişkin olarak da depremzedeler, yargının adil ilerlemesine ilişkin kaygılı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu