66 yaşında ilahiyat fakültesinden mezun oldu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Eğitim, hayat boyu süren bir yolculuktur ve bu yolculukta yaşın bir engel olmadığını kanıtlayan sayısız örnek vardır.İşte o örneklerden biri ,bir başarı öyküsü 66 yaşındaki Mehmet Köse’den geldi.

Gençliğinde eğitimine devam edemeyen Mehmet Bey, yıllar içinde içindeki okuma aşkını hiç kaybetmedi.Önce liseyi dışardan iyi bir derece ile tamamladı.Daha sonra Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı ve dört yılda da buradan mezun olarak herkesin takdirini topladı.

Babası ile gurur duyduğunu ifade eden Subaşı mahallesi muhtar adayı Süleyman Köse;Babasının başarı dolu eğitim sürecini gururla takip ettiklerinin altını çizerek bu okuma azminin herkese örnek olması dileğinde bulundu.

Gurur dolu olduğunu belirterek sözlerine başlayan Mehmet Köse açıklamasında:”İlahiyat fakültesinde okumak ve manevi bilgilerle donanmak, benin en  büyük hayallerinden biriydi.Şuan bunu gerçekleştirdim ve anlatılmayacak derecede mutluyum. Hiçbir şey için geç değil, okumanın yaşı yok ve içerisinde okuma sevgisi olan herkes kararlılık ile yola çıksın ve istediği bölümü okusun. Eğitimimde önem arz eden Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlilerimiz başta olmak üzere okul arkadaşlarım ve her daim yanımda yer alan aileme desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu