Depremzedelerin Su İmtihanı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’da depremden sonra ortaya çıkan su sorunu nedeniyle vatandaşlar bidonlarla ve şişelerle çözüm üretmek zorunda kalıyorlar.
Antakya’da bulunan Konya 3. Etap Konteyner Kentte yaşayan depremzede vatandaşlar, bir türlü çözülemeyen su sorununa çözüm bulunmasını istiyor.

HASTALIKLARDAN KORKUYORUZ

İki gündür konteynerlere su verilmediğini belirten depremzedeler; “Ne duş alabiliyoruz, ne bulaşık yıkayabiliyoruz ne de tuvaletleri kullanabiliyoruz. Ellerimizi yıkamak için konteyner kentin yan tarafında bulunan tır garajındaki tırlardan su taşımak zorunda kalıyoruz. Rezillik diz boyu. Hastalık kapmaktan korkuyoruz. Kendimizi geçtik, çocuklarımıza korkuyoruz. Neden bizi kimse umursamıyor?

Bu kadar mı zor konteyner kentlere su vermek? İki gündür neler çektiğimizi kimse bilmiyor. Sesimizi duyuramıyoruz. Hatay normale döndü diyorlar, 275 gün sonra ceset çıkıyor enkaz altından. Hatay normale döndü diyorlar, biz depremzedelere hala düzenli su verilemiyor. Hatay normale döndü diyenlere şunu söylemek istiyoruz; bizim normalimiz bu değil. Deprem öncesi herkes gibi bizim de normal bir yaşantımız vardı. Ama şimdi sesimizi duyurmakta bile zorlanıyoruz. Ne yapalım? Kime derdimizi anlatalım. Sayın Hatay Valimizden ve AFAD yetkililerinden sorunlarımızla biraz daha yakından ilgilenmelerini talep ediyoruz” dediler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu