5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilecek

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’da okul öncesi eğitim kurumlarında ücretsiz yemek uygulaması başlıyor.Uygulamaya koyduğu ücretsiz yemek desteğinden 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in talimatları doğrultusunda ikinci dönemin başlangıç günü 6 Şubat 2023 tarihinde, öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilmeye başlanacak.

Bu kapsamda ilimiz Hatay’da da gerekli planlama çalışmalarının yapıldığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatay’da 6 Şubat 2023 günü okul öncesi eğitimde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıkların tamamlandığını, ücretsiz beslenme programının sorunsuz bir şekilde uygulanacağını belirtti.

Büyük “Bu vesileyle bu önemli hizmetin kapsamını genişleterek daha fazla öğrencimize ulaşmasını sağlayan Sayın Bakanımız Mahmut Özer’e, ilimizde çalışmalarımıza destek olan Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a şükranlarımı sunuyor; başta çalışma arkadaşlarımız ve kurumlarımız olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu