4 Günlük Sokağa Çıkma’da  Detaylar

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

 

30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 23 Nisan 23:59’da başlayacak sokağa çıkma yasağı 26 Nisan Pazar gecesi 23:59’da sona erecek olan sokağa çıkma yasağında Marketler belirlenen sürelerde fırın ve tatlı üretimi yapan işletmeler 4 gün boyunca açık olacak. Sokağa çıkma yasağının Ramazan ayının başlamasına denk gelmesi nedeniyle 23 ve 24 Nisan’da Marketler  09:00 ile 14:00 saatleri arasında hizmet verecekler.Bu kapsamda 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç en yakınlarındaki marketlerden ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.Aynı saatler arasında Marketler evlere serviste yapabilecekler.

Sokağa çıkma yasağının olacağı 23 Ve 26 Nisan günlerinde  Fırın ve Unlu Mamül işletmeleri üretim yapabilecekler.Aynı zamanda bu işletmelerin sadece ekmek satışı yapan bayileri de açık olabilecek.Ve yine Ramazan ayının başlaması münasebetiyle Tatlı üretim ve satış yapan işletmeler açık olup sadece evlere servis şeklinde hizmet verebilecekler.

Yine Ramazan ayı dolayısıyla evlere paket servis şeklinde olmak üzere lokanta ve restoran tarzı iş yerleri de hizmet verebilecekler.

Daha önce ki sokağa çıkma yasaklarında olduğu gibi ilaç, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, tıbbi cihaz,bunların  nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri, zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurumlarda hizmetlerini sürdürebilecekler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu