’11 AFET BÖLGESİNDE 11 ANAOKULU’ PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Sanatçı Gülben Ergen’in kuruculuğunu ve başkanlığını üstlendiği Çocuklar Gülsün Diye Derneği öncülüğünde 11 Afet Bölgesi’nde 11 Anaokulu Projesi kapsamında İskenderun’a bağlı Dumlupınar Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu’nda yapımı tamamlanan 100. Yıl Anaokulu’nun açılışı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde törenle gerçekleşti.

İsviçre Kreuzlingen Türk Toplumu Derneğinin katkılarıyla, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 50’nci, Hatay’daki 4’ncü anaokulunun açılışında okul öncesi eğitiminin önemine değinen ünlü sanatçı Ergen, bu kapsamda dernek olarak farklı şehirlerde anaokulları açtıklarını belirtti.
Deprem bölgesinin yaralarını sarmaya çalıştıklarını ifade eden Gülben Ergen, “6 Şubat’ı unutmadım, unutturmayacağım. Yaralarımızı birlikte saracağız. Acılarımızı birlikte dindireceğiz. Böyle özel bir günde ‘Hatay Benim Şahsi Meselemdir’ diyen Atatürk’ün bu acılı ama fikirlerini yaşattığımız süreci onun ilkelerini taşıdığımız sürece bizim için bu özel hassas günde Hatay’a sahip çıkacağız. Depremin yaralarını birlikte saracağız. Yaralar sarıldı zannedilmesin. Her şey geçti normale dönüldü zannedilmesin, evladını, eşini, ailesini, yakınlarını, hayatını, umudunu kaybeden herkesin acısını canıgönülden paylaşıyorum. Buraya gönül bağım hiçbir zaman bitmeyecek” dedi.
İsviçre Kreuzlingen Türk Toplumu Temsilcisi Hüseyin Samsunlu da İsviçre halkı ve Türk vatandaşlarının verdiği destek ve Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin katkılarıyla Hatay’da bir anaokulunun kurulmasına vesile olduklarını kaydetti.
Samsunlu, anaokulunun öğrencilere hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından anaokulunun açılış kurdelesi kesildi, katılımcılar okulu gezdi.
Programa İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ile çok sayıda veli katıldı.
Törenin ardından Kaymakam Demiryürek ve Başkan Tosyalı, sanatçı Gülben Ergen’i belediyeye ait Doğan Restaurant Cafe’de konuk etti.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu