YAYLADAĞI’NDA DALIŞ AKADEMİSİ TESİSİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yayladağı İlçesi’nde Hatay Valiliği, Yayladağı Belediyesi ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) işbirliği ile Karamağara bölgesinde dalış ve yat turizminin geliştirilmesi için 1. Etap Dalış Akademisi Projesi kapsamındaki tesisin temeline ilk harç döküldü.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın destekleriyle gerçekleştirilen temel atma törenine, Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ramazan Kör ile çok sayıda davetli katıldı.

Yayladağı Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe yaptığı konuşmasında; “Bu güzel projenin ilçeye kazandırılmasında, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Rahmi Doğan, AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ve Belediye Başkanı Mehmet Yalçın’a sonsuz şükranlarını sunuyorum.” Dedi.

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın da; “Karamağara bölgesinde Dalış ve Yat Turizminin geliştirilmesi için 1. Etap Dalış Akademisi Projesi kapsamındaki tesisin kazandırılmasında, Mimari alanda maddi manevi desteklerini esirgemeyen, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Tolga Depci ve İSTE öğretim üyelerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ilçe sınırları içerisinde yer alan denizin berraklığıyla göz dolduran ve mavi ile yeşili bir arada buluşturan, doğasıyla da dikkat çeken saklı cennet olarak anılan Karamağara Koyu’nda 1. Etap Dalış Akademisi Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Bu kapsamda bu alanda teknelerle deniz turizminin arttırılması amaçlanıyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu