TGC Basın Müzesi Gazeteci Kitapları Sergisi açtı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Kütüphane Haftası nediniyle açılan sergide Sedat Simavi’den, Nail Güreli’ye, Orhan Erinç’ten Turgay Olcayto’ya, Uğur Mumcu’dan, Altan Öymen’e kadar çok sayıda gazetecinin kitapları yer alıyor.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi, Kütüphane Haftası nedeniyle gazeteci kitaplarından oluşan bir sergiye imza atıyor. Sergi 25 Mart 2024 Pazartesi günü ziyaretçilere açıldı.
Sergide; TGC kurucu üyeleri, başkanları, genel sekreterlerinin yanı sıra usta gazetecilerin kaleme aldığı, aralarında çeviri, karikatür, derleme, roman ve araştırmaların da bulunduğu eserler de sunuldu.
Müzenin giriş katındaki sergiyi gezenler; mesleğin unutulmaz isimlerinin kitaplarını da görmüş olacak. Sergide 43 gazetecinin kitaplarının yanısıra TGC’nin ortak yayını Çizgiyle Basın da yer alıyor. Sergide kitapları yer alan gazetecilerin isimleri ise şöyle:
Sedat Simavi, Burhan Felek, Cevat Fehmi Başkut, Nezih Demirkent, Necmi Tanyolaç, Nail Güreli, Orhan Erinç, Turgay Olcayto, Bedii Faik Akın, Recep Bilginer, Cemil Cahit Cem, Abdi İpekçi, Leyla Emeç Tavşanoğlu, Ahmet Özdemir, Reşid Halid Gönç, Münir Süleyman Çapanoğlu, Tarık Buğra, Çetin Altan, Yılmaz Çetiner, Ercümend Ekrem Talu, Peyami Safa, Nizamettin Nazif, Ömer Sami Coşar, Orhan Kemal, Sabiha Sertel, Haldun Taner, İlhan Selçuk, Yaşar Kemal, Hıfzı Topuz, Turgut Fethi, Orhan Duru, Orhan Koloğlu, Altan Öymen, Uğur Mumcu, Ahmet Oktay, Refik Durbaş ve Hasan Pulur.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu