TAYVAN KÜLTÜR MERKEZİ CANLI YAYIN STÜDYOSU KURDU.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bulunan Tayvan Kültür Merkezi bir ilke daha imza attı. Kültür Merkezi kapsamında Canlı yayın Stüdyosu kurdu. Bu konuyla ilgili açıklama yapan, Tayvan Kültür Merkezi Koordinatörü PR. DR.CHİU CHEN YU: “Tamamı Tayvan Halkı tarafından karşılanan stüdyo, haber ajansımızın yeni bir vizyonla görsel ve işitsel üretimini artıracak önemli bir gelişmedir.
“Stüdyo, gösteri ve kurgu salonu olmak üzere üç bileşenden oluşan canlı yayın stüdyosu, en son teknolojilere göre kuruldu ve donatıldı. Büyük özveriyle kurulan stüdyo için, büyük çaba harcadı.
Uluslararası işbirliği çerçevesinde geleceğe yönelik farklı birçok projeyi daha hayata geçireceğimizi umuyorum. Hedefimiz Reyhanlı medyasını güçlendirmek.”
Reyhan Kaymakamlığı ve Reyhanlı Belediyesinin işbirliklerine de dikkati çeken Merkezimizin , mevcut işbirlikleri çerçevesinde ortak çalışmalarımız devam ediyor. Bölgesel ve küresel nüfuza sahip Merkezimizde işbirliğimizi geliştirerek devam edeceğiz. Özellikle iki tarafından üretilen içeriklerin paylaşımından dolayı çok memnunuz. Merkezimiz Bünyesinde kurduğumuz canlı yayın stüdyosunun kamuoyunun doğru ve etkili bir şekilde bilgiye erişmesine büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye ile olan kardeşlik ilişkisinden dolayı gururluyuz, işbirliğimizin gelecekte de devam etmesini umuyoruz., halkımızın doğru bilgiye ulaşabilmesindeki rolünden dolayı medyanın çok önemli bir sektör olduğunu düşünüyoruz.
Türkiye ile Tayvan’ın medya alanında işbirliğinin ilk adımı olarak gördükleri projenin kurumsal kapasiteyi geliştirmesinin ilk aşaması olmasından dolayı büyük önem taşıdığını düşünüyorum.
Merkezimizin medya alanındaki kurumsal altyapısına destek için böyle modern bir stüdyonun hazırlanması projesi fevkalade önemlidir. Önem verdiğimiz projeler arasında yer alan medya projelerinin, eğitim, ekipman desteği ve karşılıklı işbirlikleriyle çeşitlendirilerek devam etmesini istiyoruz. Dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu