SORUMLULUK KAMU KURUM VE KURULUŞLARIN OMUZUNDADIR

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay Valisi Mustafa MASATLI Başkanlığında, Kırıkhan ilçemizin mahalle muhtarlarıyla bir toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Yardımcıları, Hatay Milletvekili Hüseyin YAYMAN, İlçe Kaymakamı Fikret DAĞ, İlçe Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, Hatay Büyükşehir Belediyesi temsilcileri, ilimizde hizmet veren kamu kurum ve kuruluşların müdürleri ile ilçe mahalle muhtarlarımız da katıldı.
Vali Masatlı, toplantı öncesi depremde hayatını kaybeden muhtarlara ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybedenlere de baş sağlığı temennileriyle başladı.

Vali Masatlı, konuşmasında, “Kırıkhan ilçemiz de 6 ve 20 Şubat depremlerinden önemli ölçüde etkilenmiştir. Deprem kaynaklı mağduriyetlerin yaralarının sarılması için Valiliğimiz öncülüğünde belediyelerimiz, ilgili kurum ve kuruluşlarımız ile muhtarlarımızın çalışmalarıyla bugüne kadar ilçe geneli neler yapıldığı, nelerin yapılıyor olduğu ve nelerin yapılacağı, toplantının ana gündemini oluşturdu.
Bu minval üzere “hak sahipliği, köy evleri için yer seçimi, numaratajın konuşulduğu ve köyde yaşayan vatandaşlarımıza doğru bilginin aktarılması için yasa ve yönetmelikler üzerinden bilgilerin aktarıldığı” Muhtarlar Toplantısında Vali Masatlı, “6 Şubat’tan bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliğinde Devletimizin tüm birimleri harekete geçerek ve tüm imkanları seferber edilerek aciliyet gerektiren her konuda, milletimizle el ele vererek ivedilikle adımlar attık ve atmaya da devam ediyoruz. Yine depremin ilk gününden bugüne Sayın Cumhurbaşkanımızın her daim özel gündeminde olmuştur, Hatay’ımız. Şehrimiz için hazırlanan projeleri ve yapılan tüm çalışmaları, bizzat kendileri yakinen takip ederek bizlerden desteklerini esirgemedikleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyorum” diyerek Devletimizin ilimiz genelindeki hassasiyetini bir kez daha dile getirdi.
HERKES FEDEKÂRCA ÇALIŞMA ORTAYA KOYMASI GEREKİR
Mahalle olgusunun öneminden bahseden Valimiz sözlerine şöyle devam etti.
“Bir ilçe, mahallelerden müteşekkil bir yapıdır. Her bir mahalleyi, canlı tutmak ve mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak bizlerin en asli görevidir. Dolayısıyla her mahallemizi, eş zamanlı olarak ayağa kaldırıp orada yaşayan insanımıza umut ve merhem olmalıyız. Bu sorumluluk, ilimize hizmetle yükümlü tüm kamu kurum ve kuruluşlarının omuzlarındadır. Bunun içindir ki burada bulunan herkesin fedakârca çalışma ortaya koyması gerekir.”
Yine bu süreçte hak sahipliği, köy evleri için yer seçimi gibi konularda özellikle köylerimizde oturan vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşabilmesinin çok önemli olduğunu, aksi takdirde olumsuzluk yaşanabileceğini daha da önemlisi mağduriyetleri artırabileceğini dile getiren Valimiz, toplantıda bulunanların bu hassasiyetleri dikkate alarak çalışmaların yürütülmesi gerektiğini vurguladı.
MUHTARLAR SÖZ HAKKI ALDI VE SIKINTILARI DİLE GETİRDİ
Muhtarlarımız da ayrı ayrı söz alarak sorumlu oldukları mahallelerindeki çalışmalardan bahsedip ihtiyaçlarının neler olduğunu dile getirdi. Talepler ilgili kurum yetkilileri tarafından not edildi. Diğer katılımcılar da kendi sorumlulukları dâhilindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Daha sonra mahallelerimiz için hazırlanan plan, proje ve çalışmalar hakkında izlenecek yol haritasının belirlendiği toplantıda Vali Masatlı, ilgili müdürlüklere de bu konuda hiçbir gecikme ve ihmale düşülmemesi vurgusunda bulunarak gerekli talimatları verdi.
Kırıkhan mahalle muhtarları, yapılan toplantının çok verimli geçtiğini, bu şekilde kurumlar arası iletişimin sağlıklı bir şekilde geliştirildiği böylelikle koordineli çalışmanın hız ve kaliteyi artırdığını ve kendilerini ifade etme fırsatı bulduklarını dile getirerek, “Şu ana kadar yapılan hizmetler için Devletimize ve sizlere tüm içtenliğimizle teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.” dediler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu