SAMANDAĞ’DA MEMLEKET DÜŞMANLARI YİNE PARKLARA SALDIRDI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Samandağ Belediyesi tarafından, Samandağ’ı daha güzel ve daha yeşil bir görünüme kavuşturmak amacıyla ilçeye kazandırılan parklara kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verildi.

Kimliği belirsiz kişilerce Ahmet Yiğit Parkı’nda bulunan ışıklandırma direkleri kırılarak,  kullanılamaz hale getirildi. Daha önce de başka mahallelerde bulunan parklardaki ağaçlar kesilmiş çöp bidonları ve oturma alanlarına zarar verilmişti.

Halkın parasıyla yapılan ve halkın ortak kullanım alanları olan parklara zarar verilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğunu belirten Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz yaptığı açıklamada; “ Kıymetli Vatandaşlarımız,

Halkımızın rahat bir şekilde oturmaları, çocuklarımızın oyunlar oynadıkları ve hatta afetlerde toplanma alanı olarak kullanılan parklarımıza maalesef kirli zihniyetli kişi veya kişilerce yine zarar verildiğini üzülerek görmekteyiz.

Yaşadığımız büyük afetler, salgınlar bizlere dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemini anlatsa da, bazı kendini bilmezlere ise insanlık adına hiç bir şey öğretemediğini görüyoruz.

Maalesef bu sabah Ahmet Yiğit Parkı’nda temizlik çalışmalarımız esnasında bu kötü manzarayla karşılaştık. Halkımızın parasıyla yaptığımız bu parkları kullanılmaz hale getirerek kırıp dökenleri kınıyoruz.

Birbirimize en çok sarılıp kenetlenmemiz gereken bu zamanda, bazı memleket düşmanlarının yaptığı bu saldırılar kabul edilemez boyutlara ulaşmıştır.

Yapılan bu çirkin saldırıya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu işin takipçisi olacak, faillerin yakalanması için ne gerekiyorsa yapacağız.” İfadelerine yer verdi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu