PARTİ MERKEZİ ZİYARETÇİLERE KAPATILDI!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday mesaisi sürüyor.
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplandı. Ardından toplanacak olan Parti Meclisi’nde (PM) belediye başkan adaylarını belirleme sürecinin büyük ölçüde tamamlanması bekleniyor.
Aralarında Ankara, İstanbul, Hatay, Adana, Mersin, Eskişehir, Aydın büyükşehir belediyelerinin de bulunduğu 600 dolayında il, ilçe belde adayını açıklayan CHP, bugün en uzun toplantılarından birine hazırlanıyor.
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve parti meclisi yaklaşan yerel seçimler öncesi 26 Ocak Cuma toplanarak birçok seçim bölgesinde adaylarını belirleyecek. Parti kaynaklarına göre bu toplantılarda en yüksek sayıda adayın açıklanması hedefleniyor. Toplantılar nedeniyle parti genel merkezi ziyaretlere kapatılıyor.
31 Mart 2024’teki yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren CHP’de gözler 26 Ocak Cuma’ya çevrildi. CHP lideri Özgür Özel imzasıyla parti meclisi haftanın son gününde toplanacak. Parti meclisi öncesi MYK toplantısında önerilmek üzere belirlenen adaylar parti meclisinde oylamaya sunulacak.
CHP kaynakları, bu toplantıyla bugüne kadar belirlenen en yüksek sayıda adayın açıklanmasının hedeflendiğini belirtiyor.
Çalışmalar nedeniyle 25 Ocak Çarşamba saat sabah 9’dan itibaren CHP genel merkezine ziyaretçi girişleri yasaklandı. Özellikle parti meclisi toplantısının gecenin geç saatlerine, hatta sabah saatlerine kadar sürebileceği öngörülüyor.
ÖN SEÇİM KARARI ÇIKABİLİR
Parti meclisinin ayrıca daha önce ön seçim için karar alınan bazı ilçelerin de sonuçlarına göre adayları belirlemesi bekleniyor. Ayrıca az sayıda da olsa CHP yönetiminde bulunan bazı ilçe belediyelerinin adaylarının belirlenmesi için ön seçim kararı alınabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
Parti meclisi toplantılarının sonuncusunun ocağın son haftasında düzenlenmesi ve burada daha önce açıklanan bir ya da iki adayın yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. Ardından da CHP’nin seçim kampanyasının başlaması ve partililerin sahaya inmesi hedefleniyor.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu