OKULLARDA TADİLAT BİTMEDEN EĞİTİM VE ÖĞRETİM BAŞLATILDI!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Hatay Şube Başkanı Özgür Tıraş ile Hatay’da okulların tadilatı bitmeden açıldığını ileri sürdü.
Özgür Tıraş, yaptığı açıklamada, depremin üzerinden yedi ay geçti ama Hatay’da ‘normal’ hayata geçilmediğini, böyle bir ortamda eğitimin nasıl olacağının altını çizdi.
Okulların çoğunda sağlıklı ve güvenli bir eğitim ortamının hazır olmadığına dikkat çeken Özgür Tıraş, “Eğitim emekçilerinin barınma problemi devam ediyor. Hepimize evlerimizi sormuşlardı. Aylar önceden konteyner kent oluşturulacaktı. Konteyner kent oluşturuldu ama öğretmenlerimiz orada kalamıyor. Okullar açıldığı için öğretmenler çoluk çocuklarıyla geldi. Kalacak yerleri yok ortada kaldılar. Defne Çekmece’de Yüksel Kemal Okulu’nda şu an su yok. Tadilat hâlâ devam ediyor. Okulda su yok ama eğitim başladı.
Antakya’da 190 civarı okul binası vardı yarısı kullanılacak durumda değil. Geriye kalan binalar eşleştiriliyor. Bir okul sabahçı, bir okul öğlenci. Antakya’da 50’nin üzerinde konteyner kent var. Bunların üçte birinde şu an konteyner okullar hazır. Defne’de yıkım, Antakya ilçesine göre daha az olduğu için sadece Yılmaz Nurlu Okulu konteyner okulda eğitim verecek. Öbür okullar birbiriyle eşleştirildi. Şehir merkezinde 3 tane sağlam okul valilik, emniyet olarak kullanılıyor” diye konuştu.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu