Müftü Topçu’dan Camiler ve Din Görevlileri Haftası Tebrik Mesajı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında:” Her yıl 1 – 7 Ekim tarihleri arasını, Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlamaktayız. Kelime manası olarak toplanma yeri anlamına gelen camilerimiz; insanı manevi huzura kavuşturmanın yanında, dini ve milli değerlerimizin, vatan ve aile sevgisinin, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın öğretildiği kutsal mekânlardır. Camiler, ibadet yeri olmanın yanı sıra toplumumuzu birleştirici özelliği ile maneviyatı güçlendiren güzide mekanlardır.

Din görevlilerimiz ise; aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin en doğru şekilde idrak edilmesi, yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde ulvi bir görev üstlenmişlerdir.

Öncelikle İlimizde olmak üzere tüm  camilerimizde onurlu bir görev ifa eden din görevlilerimizi tebrik ediyor, “Camiler ve Din Görevlileri Haftasını” kutluyorum.”dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu