KOÇAK: “ÖLÜMLERİN ÖNÜNE GEÇİLMELİ”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, son olarak geçtiğimiz gün Odabaşı Mahallesi’nde gerçekleşen kazayı sert dille eleştirdi. Kaza yerine gelerek incelemelerde bulunan Koçak olay yerinden yaptığı canlı yayın ile de yıkım ekiplerinin içinde bulunduğu durumu aktardı.

Yüklenici firmaların daha dikkatli davranması gerektiğine ve çalışanın can güvenliğinin sağlanması gerektiğine dikkat çeken Koçak, “Geçtiğimiz gün olay yerinde gördüğümüz manzara karşısında adeta şok yaşadık. 8 katlı bir bina bir operatörün gücüyle yıkılmaya çalışılmış. Güvenlik önlemi yeterince alınmamış. Sadece yolları kapatarak olayı çözmüş olmuyorsunuz. Bu gibi kazalar yüzünden 20’nin üzerinde çalışan hayatını kaybetti. Daha fazla kişide hayatını kaybedebilirdi” dedi.

Bazı yüklenici firmaların güvenli yıkım yaptığını bazılarının ise yapmadığını da vurgulayan Koçak, “Etrafında az hasarlı bina olmayan tek kalmış binaların dinamit ile patlatılması daha güvenli ve hızlı oluyor. Burada da yapılması gereken hızlı ve güvenli yıkım yolunu seçmektir. Malesef bazı yüklenici firmalar bu masraftan kaçarak bina yıkımını bir kepçe ve operatörüne bırakıyor. Öyle olunca da malesef ölümlerin önüne geçilemiyor. Valilik ve AFAD bu noktada tedbirlerini arttırmak zorundadır” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu