KIZILAY’DAN “İYİLİK HASADI”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Kızılay, Hatay’da anlamlı bir dayanışmayı daha hayata geçirerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara hasadı tamamlanan mandalinaları gönüllü ekipler tarafından ulaştırdı.
Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış yaptığı açıklamada, “Hayırsever bağışçımızın sevgiyle ekip emekle büyüttüğü; Kızılay ve Genç Kızılay Gönüllülerimizin de büyük gayretleriyle hasadını tamamladığı mandalinaları asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminden etkilenip, çocuklarıyla birlikte dağınık yerleşkelerde yaşamak zorunda kalan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize Kızılay Hatay ve Kızılay Defne Gönüllülerimiz aracılığıyla ulaştırıyoruz” dedi.
Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış, Türk Kızılay’ı; tarih boyunca yardımlaşma ve dayanışma Kültürü ile öne çıkan milletimizin son 1,5 asırdır bu özelliğini kendisine misyon edinmiş ve iyilik yarışında hep ön saflarda yer aldığını söyledi.
Vatandaşımızın her türlü felakette ilk beklediği ve ilk gelen yardım kuruluşu Türk Kızılay’ı olduğunu ifade eden Özbakış,” Misyonu gereği; sadece ülkemizde değil din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm mazlum coğrafyalarda ihtiyaç sahibi olan herkese yardımlar ulaştırmaktadır.”dedi

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu