Kendi Sessiz Dünyasında Uzun Çarşı’yı Temizliyor

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Antakya Belediyesi temizlik görevlisi işitme engelli Yusuf Günal,Kendi sessiz dünyasında her gün Tarihi Uzun Çarşı’da bulunan Semerciler Çarşısını temizliyor. Görevini her gün dört dörtlük yerine getiren Yusuf Günal Semerciler Çarşısı esnafı tarafından çok sevilmesinin yanında geçtiğimiz yıl asi nehrine düşen bir bayanı kurtarmak adına bir an bile tereddüt etmeden asiye atlayıp talihsiz kadını kurtaracak kadar da yürekli bir isim olarak çıkıyor karşımıza. Temizlik yaparken adeta görevine konsantre olan Yusuf Günal,Semerciler Çarşısı esnafı ve müşterileri tarafından topladığı takdirler eşliğinde temizlik çalışmalarında hız kesmiyor.

İşaret dili ile çok şükür çalışacak bir işim var diyen işitme engelli Yusuf Günal,Kendisine ve kendisi gibi işitme engelli 7 arkadaşına  bu imkanı sağlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a şükranlarını sunarak görevlerini en iyi biçimde yerine getirmek adına var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. Günal:” Benim gibi işitme engelli bir eşim ve sağlıklı bir çocuğum var. Onlar için çalışmak zorundayım. Hep bir işim olduğu için de şükrediyorum. Ben ve arkadaşlarım bize verilen bu görevi  layıkı ile yapmaktayız. Çarşı esnafı bizden bizde onlardan çok memnunuz. Tekrardan bize bu imkanı sağlayan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanıma  ve Temizlik İşleri Müdürümüz Mustafa Şener’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

İşitme engelli temizlik görevlisi Yusuf Günal  ve arkadaşlarından çok memnun olduklarını söyleyen Antakya Semerciler Çarşısı Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Deviren açıklamasında :” Semerciler Çarşımız bugün temizse bu arkadaşlarımızın sayesinde demek istiyorum. İşlerini çok büyük titizlikle yaptıkları gibi durmak nedir bilmiyorlar.Kendilerini yürekten kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.Ayrıca bu işitme engelli kardeşlerimize sahip çıkarak onlara iş imkanı sunan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanımıza ve  Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener’e teşekkür ediyorum.”dedi.

Antakya Semerciler Çarşısı Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Deviren ayrıca iyi bir futbolcu ve Hatayspor taraftarı olduğunu bildiği İşitme engelli temizlik görevlisi Yusuf Günal’a Hatayspor atkısı hediye etti.

İlgili Haberler

Puan Durumu