İl Müftülüğünde “Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı” Düzenlendi

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İl Müftülüğü tarafından  düzenlenen Gençlik Koordinatörleri İstişare Toplantısı’na İl Müftüsü Mevlüt TOPÇU, İl Müftü Yardımcılığına  vekâleten bakan Defne İlçe Müftüsü Muhammed DEĞİRMENCİ, Din Hizmetleri Şube Müdürü Abdullah YAZAR ile İl ve ilçe müftülükleri gençlik koordinatörleri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığımızın gençlik ve gençliğin sorunları üzerine yapmış olduğu çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıda, İl ve ilçelerde yürütülen gençlik çalışmalarında karşılaşılan sorunlar ve gençlerin sıkıntıları ile müftülüklerimizin gençlere yönelik projeleri değerlendirilerek yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda koordinatörlere hitap eden İl Müftüsü Mevlüt TOPÇU şunları kaydetti:“Gençlik çalışmalarımızı artırmalı ve gençlerle daha çok bir araya gelmeliyiz. Bizler teşkilat olarak ulaşamadığımız her bireyden Allah’a karşı sorumluyuz. Peygamberimizin Hz. Ali’ye söylediği gibi ‘Allah’a yemin ederim ki senin vasıtanla Allah’ın bir tek kişiye hidayet vermesi, senin için kırmızı develere sahip olmaktan daha hayırlıdır.’ hadis-i şerifini asla unutmamalı ve bu hayra erişebilmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu