HBB Aday Adayı Katırcıoğlu;”Oy Değil ,Destek Bekliyoruz.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Yaklaşan yerel seçimler öncesi HBB Başkan Aday Adaylığını açıklayan Mehmet Katırcıoğlu ”Oy Değil ,Destek Bekliyoruz.” Sloganı ile seçmenlerin desteğini istedi.Başkan Aday Adayı Katırcıoğlu yaptığı açıklamasında ; Öncelikle Kahramanmaraş merkezli 11 ilde meydana gelen yüzyılın felaketi depreminde hayatını kaybeden tüm hemşerilerimize yüce Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum yaralılara acil şifalar hayatta kalan tüm hemşerilerimize sağlıklı bir ömür diliyorum. Ülkemiz bir an önce var olan bu felaket durumdan hızla kurtulması 11 ilimizdeki vatandaşlarımızın bir an önce il ve ilçelerine dönmeleri birinci önceliğimizdir. Bende ilim  adına daha faydalı olabilmek adına HBB Aday Adaylığımı açıklamamış bulunuyorum. Bu yeni dönemde Hatay’ın  yeniden inşa etmek için elimden geleni en iyisini yapmak için var gücümle çalışarak sizlerin de taktirlerine layık olmaya çalışacağım sizlerden de bu süreçte benim yanımda olmanızı ve bana destek olmanızı en içten dileklerimle temenni ediyorum.

Projelerimden bahsedecek olursak; Sosyal belediyecilik kapsamında her yıl en az 1+1 365 konut üretilerek faizsiz ve taksitle Dar gelirli vatandaşa öncelik yaşlılar olmak üzere bölgemizde yaşayan vatandaşlara sunulacaktır. Halkçı belediyelik belediyecilik anlayışı getirilerek 15 ilçenin her bölgesinde otoparklı semt pazarları kurularak halka açık pazarlar düzenlenecektir ve haftanın bir günü halkın ürettiği ürünlerin burada satış ve tanzimi sağlanacaktır. Şeffaf belediyecilik anlayışı getirilerek belediyenin tüm giriş ve çıkışları tüm halka açık şekilde gerçekleştirilecektir. Tüm personel alımları liyakat sistemi ile yapılacaktır. Her hafta cumartesi günleri Bir ilçede halka açık görüş ve öneri toplantıları düzenlenecektir. Ayda bir sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte şehrin ihtiyaçları ve görüş önerileri görüşülecektir. Belediyeye ait tüm alanların ihtiyaç doğrultusunda yeniden düzeltin düzenlenmesi ve geliştirilmesi sağlanacaktır. Düzenli olarak tüm personelin bilgilendirilmesi ve kendini geliştirmesi sağlanacaktır.

Şehrin her noktasına temel ihtiyaçları belirlenerek belirlenecek süre çerçevesinde düzenlenmesi ve geliştirilmesi sağlanacaktır. Bölgede yetiştirilen tüm ürünlerin komisyonsuz belirlenen fiyatla satış mağazaları oluşturularak halkın üretime katkıda bulunacaktır. Tüm pazar alanları yenilenerek otoparklı lavabolu babamlar haline getirilerek üstü kapatılacaktır. Üretim odaklı istihdam odaklı tüm işadamı ve sanayicilerimizin talepleri hızlı bir şekilde çözülerek belediye altında bir sorumlu ve danışman tahsil edilecektir. Bölgemizdeki işletmelerin kendilerini daha iyi hale getirmeleri sağlanarak komisyonsuz e-ticaret sistemi oluşturularak bölgede üretilen ürünlerin dünyanın her bölgesine ulaşması sağlanacaktır.

Bölgemizdeki işletmelerin kendilerini daha iyi hale getirmeleri sağlanarak komisyonsuz e-ticaret sistemi oluşturularak bölgede üretilen ürünlerin dünyanın her bölgesine ulaşması sağlanacaktır. Hatay imarı yenilenerek otoparksız çocuk parksız apartman site bırakılmayacaktır. Altyapıda galeri sistemine geçilerek kanalizasyon Su elektrik doğalgaz gibi tüm ünitelerin bir yerden geçmesi sağlanacaktır. Doğal afetler göz önünde bulundurularak deprem sel yangın gibi tüm doğal afetlerden önce tedbirler alınacak önlemler konuşulacak ve geliştirilecektir. Her mahalleye bir Spor tesisi kreş ve eğitim alanları taziye evi düğün salonu gibi alanlarda kullanılmak üzere mahalle sosyal tesisleri oluşturulacaktır. Özellikle Yapı izni ve ruhsatı verilen tüm alanlarda osyal ve çevre belediyeciliğini inşaat bitmeden giderek vatandaşlar taşındıklarında alt yapı üst Yapı tamamlanması sağlanacaktır.

Sosyal belediyecilik anlayışı içinde yeni evlenecek çiftlere yaşlılara 1 + 1 sosyal konutlar inşa edilerek kira öder gibi çiftlerin ev sahibi olmaları sağlanacaktır. Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ihtiyaç duyulan öğrencilere yaşlılara dul ve yetimlere aylık olarak belirlenen miktarlarda yardım gerçekleştirilecektir. Mahallede açılan kurslarla mahalledeki her çocuğun en azından bir enstrüman çalması ve el becerisi kursları açılarak her çocuğa ve yetişkinlere  ortalama haftada ikişer saat eğitim verilecektir. Her bölgede açılacak sosyal tesislerle gençlerin futbol basketbol hentbol tenis vesaire Spor dallarında geliştirilmeleri ve şampiyonluklarla gitmeleri sağlanacaktır. Belirlenen merkezi noktaya fuar alanı yapılarak ve fuar ben aktif olduğu dönemlerde 15 ilçemizden ücretsiz olarak tahsis edilecek servislerle vefa reklam ulusal tanıtımı yapılarak bölgemizden ve ülkemizden fuara katılım sağlanacaktır. Muhtarlarımıza her makama özel bir sorumlu tanımlanarak muhtarların talepleri şikayetleri ve önerileri dinlenerek hızlı şekilde çözüm üretilecektir. Yapılan tüm faaliyetler HBB TV’de videolu ve yazılı görselli olarak duyularak vatandaşın doğru bilgiye doğru kaynaktan ulaşması sağlanacaktır. Alternatif ulaşım sistemleri 15 ilçeye sağlanacak.

Hatay istihdam ofis oluşturulacak tüm personelin cv’si oluşturularak ilgili sektörlere ulaştırılması sağlanacak. Hiçbir siyasi kurumsal yada kurum yöneticisi ile küs olmayacağız kendileri gelmese de biz yanlarına gideceğiz. Her ay vali kaymakam ve belediye başkanlarıyla düzenli olarak toplantı yapıp şehrin ihtiyaçları talep ve önerileri göz önünde bulunarak gerekli işte işlemleri önü alacağız. Her hafta tüm toplantılarınızı farklı bir ilçede gerçekleştireceğiz 1 hafta boyunca ülkede kalarak ilçenin tüm sorunlarını talep ve önerilerini muhtarlar ,Stk’lar  ve bölgedeki kurum ve kuruluş müdürleri ile değerlendirerek ilçenin Sanayi ticari ve kültürel gelişmeleri için gerekenleri yapacağız. Belediyenin tüm alanlarında hizmetlerinde kadınlara pozitif ayrımcılık öncelik tanınacaktır.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu