HATAY’IN GENÇLERİ ‘GENÇLER BAKANLIĞINDA’

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hatay’ın gençleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yıllardır devam eden projesi olan ‘Gençler Bakanlığında’ projesi kapsamında Ankara da dolu dolu iki gün geçirdi.
Ankara’daki ilk durağı Anıtkabir olan gençler Atamızı saygı ve sevgiyle andıktan sonra Ulucanlar Cezaevi Müze’sine geçtiler. Programın devamında Gençlerin durak noktası Gençlik ve Spor Bakanlığı oldu.

Bakanlıkta ilgiyle karşılanan gençler Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Emre Topoğlu ile tanışma fırsatı buldu, sohbet ederek keyifli anlar geçirdi. Hatay’dan deprem bölgesinden gelen iki gönüllü genç bağlama ve gitar çalıp şarkılar söyleyerek herkesi yetenekleriyle mest etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı gezen gençler son olarak Enes Eminoğlu’na Hatay’dan getirdikleri Hatay’ın kurtuluşuna ithafen çizilen tabloyu hediye etti. Diğer gün de gezilerine devam eden gençler Millet Kütüphanesi, Millet Camisi, 15 Temmuz Demokrasi Müzesi, 1.TBMM Binası ve 2.TBMM Binalarını gezerek hem tarihi bilgilerini tazelediler hem de Ankara’nın güzelliklerini gördüler.
6 Şubat depremiyle zor günler geçirip sosyal hayatlarına adapte olmaya çalışan gençler için ‘Gençler Bakanlığında’ projesi yüzlerinde tebessümle başkentten ayrıldılar.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu