HATAY’DA ÇEKİMİNE BAŞLANAN FİLMİN YAPIMCISINA TEPKİLER BÜYÜYOR!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem Hatay’ın kalbinde derin bir yara açtı. Binlerce kişinin hayatını kaybettiği 11 il içinde en ağır hasarı alan şehir Hatay oldu. Hatay’da yaşanan o acı dolu anları konu alan ‘Şahsi Meselemiz’ adlı sinema filminin Hatay’da çekiliyor olmasının yanı sıra yapılan demeçler yüzünden sosyal medyada ağır eleştirilerin hedefi oldu.

 

Çekimlerin ilk gününde platoya gelen Hatay Valisi Mustafa Masatlı, “Depremde yaşananların sonraki nesillere doğru aktarılması için sanat camiasının bu işe dahil olması gerekiyor.” açıklamasında bulunurken, enkaz kentin sokaklarının film platosuna dönüşmesi ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu. Yapımcı Durgun’un “Filmi çekmek için 7.5 aydır hazırlanıyoruz” açıklaması ise eleştirileri alevlendirdi.

Çekimlere tepki gösteren birçok Hataylı “Daha bulunamayan cenazelerimiz var. Film çekmek için kullandıkları yerlerde herkesin acısı, anısı varken, enkazların bile henüz tamamen kaldırılmadığı, barınma sorununun hala çözülemediği ve onlarca sorunumuz sırada bekliyorken, burada film çekmeleri ve bunu bir gelir kapısı olarak görmeleri canımızı acıtıyor. Filmin yapımcısının ise ‘7.5 aydır bu filmi çekmeyi bekliyorduk’ demesi inanılır gibi değil. Demek ki; depremin hemen ardından film çalışmalarına başlamış. Bunu söylerken insanda biraz utanma olur. Depremden bu yana her türlü hakarete maruz kalmış, enkaza dönmüş bir şehrin halkı olarak “ARTIK YETER. BİZİ RAHAT BIRAKIN” dediler.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu