HASSA KAYMAKAMLIĞINDAN ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMI

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Hassa Kaymakamlığı ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Hassa Aktepe Mahallesinde yapılan ücretsiz maske dağıtımı;

Hassa Kaymakamı, Yusuf TURAN başkanlığında, İlçe Sağlık Müdürü, Dr.Hüseyin Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Mert Hallumoğlu,  İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Levent Özdoğan, Hassa İlçe Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ali Sadık Selli’nin katılımıyla başlandı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında araç trafiğine kapalı olan ana cadde üzerindeki esnaflara ve vatandaşlara  ücretsiz maske dağıtımı yapıldı.

Maske kullanma alışkanlığı kazandırma, 14 kural,sosyal mesafeyi koruma , temastan uzak durma ve özellikle de “EVDE KAL” maları hususlarında vatandaşlar uyarıldı.

Hassa Kaymakamlığının ücretsiz maske dağıtımı ve koronavirüs hakkındaki bilgilendirme ve uyarıları, vatandaşlar ve esnaflar tarafından memnuniyetle karşılandığı gözlendi.

Hassa Kaymakamı, Yusuf TURAN, ücretsiz maske dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Koronavirüs salgını sebebiyle Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda;

Hatay Valiliğimiz, Kaymakamlıklar aracılığıyla 15 ilçede

vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına devam edilmektedir. Bu kapsamda 100.000 (yüzbin) adet maske dağıtımı yapılacaktır.

Hassa Kaymakamlığı olarak,ücretsiz dağıtımın ilk aşamasında 4.000 (dörtbin) adet maskeyi 24 saat esaslı çalışan Vefa Sosyal Destek

Grubu Çalışanlarımız, Sağlık Çalışanlarımız ve Güvenlik Güçlerimiz marifetiyle vatandaşlarımıza en hızlı şekilde ulaştırmıştır.

Vatandaşlarımızın maske konusundaki ihtiyaçları giderilinceye kadar çalışmalar hız kesmeden devam edecektir.” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu