EĞİTİM VE ÖĞRETİME HER DAİM DESTEKÇİYİZ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Tohum Otizm Vakfı tarafından Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) tanısı olan çocuklar ve gençlerin, tek çareleri olan eğitime ulaşmalarını sağlamak, çağdaş toplum koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine yönelik gereksinimlerini karşılamak ve ihtiyacı olan devlet okullarına materyal desteği sunmak amacıyla yürütülen Sınıf Donanımı Projesi kapsamında materyal donatılan ve Hatay Ortaokulu’na kazandırılan Otizm Sınıfı’nın açılış törenine Antakya Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Rezzuk Ayoğlu katılım gösterdi.

 

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “Antakya Belediyesi olarak gönül belediyeciliği çatısı altında özel çocuklara umut olmaya, farkındalık yaratarak sosyalleşmelerini sağlamaya çalışıyoruz. 15 Temmuz Milli İrade Parkı içerisinde yer alan Otizmliler Sosyal Tesisi ve Umut Kafe’miz de bunun en güzel örneklerinden biri.

 

Özel çocuklarımıza umut olmak onların yanında olmak çok önemli ancak biliyoruz ki otizmin tek çaresi eğitim. Otizmli çocuklarımızın eğitime ulaşmalarını sağlayan, devlet okullarının özel eğitim sınıflarına materyal desteği sağlayan bu anlamlı proje de bizim için çok önemli. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese ve Tohum Otizm Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz.”

İlgili Haberler

Puan Durumu