DEMİRYÜREK: EN BÜYÜK SEVİNCİMİZ HİÇBİR YERE ZARAR VERİLMEMESİ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, ağır hasarlı 13 katlı İlçe Sağlık Müdürlüğü binasını kontrollü patlatma suretiyle başarıyla yıktıklarını, kendileri için de bunun tarihi bir olay olduğunu söyledi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, yüklenici firma yetkilileriyle birlikte yaptığı açıklamada, “Bizim için de tarihi bir olaydı. 13 katlı ilçe sağlık müdürlüğü binası bilimsel danışmanlık, üniversitelerin bilimsel katkılarını alarak, yüklenici firmanın sahada deneyimli patlatma ekibi, deneyimli firmaların danışmanlığını kanalize etmesiyle iyi bir planlamayla ve vatandaşların hassasiyetiyle, çok şükür kimsenin zarar görmeyeceği bir şekilde kontrollü patlatma suretiyle Sağlık Müdürlüğü binasını yıktık” dedi.
İSKENDERUN’DA İLK KEZ KONTROLLÜ PATLATMA!
İskenderun’da ilk kez kontrollü patlatma yöntemiyle bir binanın başarıyla yıkımının gerçekleştirildiğinin altını çizen Kaymakam Demiryürek “En büyük sevincimiz kimsenin burnunun bile kanamaması, hiçbir yere zarar verilmemesi. Enkazı da çok hızlı bir şekilde kaldıracağız. Burası malumunuz olduğu üzere şehrin yoğun arterlerinden bir tanesi, çok uzun süreli bir çalışmayı hem riskli bulduk diğer iş makinalarıyla, hem de şehrin trafiğine çok olumsuz etki edecekti. Bir şekilde patlattık, tekrar hiçbir zarara, ziyana sebep olmaksızın patlatmayla yıkımın yapılmış olmasından duyduğumuz sevinci ifade ediyoruz. Danışmanlıkların bilim kuruluşlarına ve firma yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
KONTROLLÜ PATLATMA İLE YIKIM İÇİN ETÜD YAPTIĞIMIZ YERLER VAR
İskenderun’da kontrollü patlatma yöntemiyle yıkım konusunda etüt ettikleri yerlerin de olduğunu vurgulayan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek şunları söyledi: “İskenderun’da iki milyon metrekare ağır hasarlı bina tutarı, 400 bin metrekare üzerinde ihtiyati tedbir kararı var mahkemenin. Kalan 1 milyon 600 bin metrekarenin de bugün itibariyle 1 milyon 100 bin metrekaresini yıkmış durumdayız. Şu ana kadar hiçbir zarar vermeden, can güvenliğini tehlikeye düşürmeden getirdik. En kısa sürede güvenlik kontrollü şekilde bitirmek hedefindeyiz.”

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu