Demirel’den tuhaf açıklamalar: Geriden oyun kurma sevdamız nerden geliyor bilmiyorum, araştırıyorum!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Demirel: “İlk golü yerken, oyuncumuz ayakkabı değiştiriyordu. Geriden oyun kurma sevdamız var, bu sevda nereden geliyor bilmiyorum! Araştırıyoruz! Bu seneyi elimden geldiğince atlatmaya çalışacağım. Atlatabilirsem…”

Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında deplasmanda Galatasaray’a 4-0 yenilen Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Volkan Demirel, tuhaf açıklamalarda bulundu. Oyuncularının oyun anlayışını eleştiren Demirel,  “Hafta başından beri oyunculara burada geriden oyun kurmaya gerek olmadığını, topu ileri gönderdikten sonra ikinci topları toplayabilirsek pozisyona girebileceğimizi anlattım. Hafta başından beri çalıştık, anlattık ama ne yazık ki bir alışkanlığı ve düzeni bir türlü kıramıyoruz. Anlattıklarımızla sahada olanlar birbirini tutmuyor. İlk yediğimiz golü Ruben Ribeiro ayakkabı değiştirirken 10 kişiyken yedik. İlk yarının uzatma dakikalarında geriden oyun kurarken kaptırdığımız toptan 2 gol yedik. Devre arasına 3-0 geride girince ilk yarıda bitirmiş olduk. İkinci yarıda ilk yarıya göre daha doğru bir oyun ortaya koyduk ama iş işten geçtikten sonra. Neticesinde yenildik.” ifadelerini kullandı.

Ara transfer dönemine girdiklerini aktaran Volkan Demirel, “Yapabilirsek transferlerle işleri düzeltmeye çalışacağız. Sezon sonuna kadar da ligde kalmak için elimizden geleni yapacağız. Değiştirmemiz gereken, farkına varmamız gereken şeyler var. Herkesin düşüncesiyle bir adım ileriyi hedeflememiz, düşünmemiz ve bunu yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.

SON VURUŞLARDA SIKINTI YAŞIYORUZ

Bordo-beyazlı ekibin teknik direktörü, gol vuruşlarında yetersiz olduklarını dile getirdi.

Geçiş oynamaya çalışan bir takım olduklarını vurgulayan Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yakaladığımız pozisyonlarda şiddetsiz ve yetersiz vuruşlar yapıyoruz. Bugün de yakaladığımız pozisyonlar var. Ceza sahası içindeki vuruşlarımızın eksikliği çok fazla. Bitiricilikte sıkıntı çekiyoruz. Bunu düzeltmemiz gerekiyor. Bunun yanında yediğimiz gol sayısı da çok fazla. Bunu da düzeltmemiz gerekiyor. Ben geldikten sonra çıkarken kaptırdığımız pozisyonlardan sonra goller yiyoruz. Bu sıralamadaki her takımın sorunları aynı. Bu sezon ligi iyi bir yerde bitirmek için çalışıp çabalayacağız. Sezon sonunda kalırsak gelecekte planları çok iyi yapmak istiyoruz. Doğru taşları koyduğunuz zaman çok paraya ihtiyaç yok. Futbol, çok büyük paralarla gereksiz oyuncular alınmaması gerektiğini gösteriyor. İnşallah hocalık hayatımda becerebilirsem takım için oynamaya çalışan, maddiyattan çok maneviyatı önemseyen oyuncuları tercih edeceğim. İnşallah Allah bana bu yolda bunu nasip eder” dedi.

İlgili Haberler

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Puan Durumu